Тренери з України (Артем Корнецький і Анастасія Туманова) і Німеччини (Штефан де ла Пенья Кик), які мають великий досвід у сфері соціального підприємництва, ознайомили учасників тренінгу з його філософією, його візією, формами й підходами роботи, особливо з питань і проблем внутрішніх переселенців (ВПО), людей з інвалідністю або біженців у різних регіонах України й країн світу.

Були задіяні безліч технік і вправ: «Чудова практична складова. У підході експертів сподобалася інноваційність, співвідношення теорії й практики, візуалізація, сучасність і практичність», – говорить один з учасників тренінгу. З метою застосування інструментарію учасники працювали із цільовими групами (ВПО) просто на вулицях Краматорська (field research).

Результатом тренінгу стали перші прототипи проектів для вирішення проблем і конфліктних ситуацій у громадах, які прийняли ВПО. Акценти були зроблені на молоді й старшому поколінні, з метою побудови мостів між світоглядами, ідеологіями й системами, а також на створення синергії між верстами населення, які постраждали від війни, міською владою й громадськими організаціями.

Важливо підкреслити, що успіх першої зустрічі залежав не тільки від тренерів, які швидко спрацювалися як між собою, так і із групою, а й від учасників, які, незважаючи на інтенсивний ритм роботи й обсяг матеріалу, зуміли швидко освоїти нову інформацію із соціального підприємництва, інтегруватися в роботу й хід дій, поділитися між собою досвідом роботи з різних сфер діяльності й таким чином доповнити один одного.