ІІ Міжнародний Форум з соціального підприємництва

16 листопада 2016 року у Києві більше 250 учасників взяли участь у роботі ІІ Міжнародного Форуму з соціального підприємництва. Програма заходу складалася з кількох блоків:

Кращий досвід та сучасні тренди розвитку соціального підприємства: Україна
Кращий досвід та сучасні тренди розвитку соціального підприємства: Німеччина та Велика Британія
Робота у трьох  секціях та презентація цієї роботи:
· Підходи до вимірювання соціального впливу СП.

· Оподаткування соціальних підприємств в Україні.

· Ресурси, фінансування та програми підтримки СП.

У блоці, де був представлений український досвід соціального підприємництва кандидат соціологічних наук, доцент та керівник Школи соціальної роботи ім. В. Полтавця НаУКМА Наталя Гусак презентувала результати дослідження «Кращий досвід та сучасні тренди розвитку соціального підприємництва: Україна».

Докладніше про результати дослідження тут https://drive.google.com/file/d/0B6tjJF2tZgGHeVdVTTM4MWx6N1E/view

Коротко: у вибірку потрапили 55 соціальних підприємств, найбільша частина яких з Києва – 14, друге місце займає Львівська область – 5, і відповідно на третій позиції Черкаська область, з показником 4 соціальних підприємства. Дослідження висвітлює досить цікаві та актуальні дані про організаційну форму, тобто, як саме зареєстроване підприємство, адже, як відомо, в Україні немає закону, який би регулював та визначав дану діяльність.
Отож, більшість соціальних підприємств зареєстровані як ФОП – таких виявилося 16, як громадська організація – 14, приватне підприємство та підприємство громадського об’єднання – по 8, ТОВ- 4, організація громадського об’єднання та благодійна організація – по 2, і громадська спілка – 1.

Друга частина дослідження була присвячена проблемам, на вирішення яких спрямовано роботу соціальних підприємств. Так, умовно їх можна поділити на два блоки:

Екологічна (менше 1/3):
• переробка сміття та токсичних відходів
• економне використання ресурсів
• розвиток зеленого туризму

Соціальна (абсолютна більшість):

• підвищення якості життя представників вразливих груп населення (людей з інвалідністю, ВПО, жінок, молоді та ін.)
• розвиток місцевої громади та зміна свідомості її членів
• формування здорового способу життя.

На панелі про кращий досвід та сучасні тренди розвитку соціального підприємства у Німеччині та Великій Британії виступили: Йорг Фурстенбергер – керівник відділу з фінансування соціального впливу та Марк Річардсон – директор соціального підприємства  і керівник консалтингової організації у сфері соціального впливу.

Головними питаннями для обговорення у цій частині стали: вимірювання соціального впливу в Німеччині та ВБ; інструменти для розвитку соціального підприємництва, роль спільної мережі соціальних підприємців у їх підтримці; кращі практики.

У перервах між виступами спікерів та після останньої панельної дискусії проходив Ярмарок соціальних підприємств. Метою проведення Ярмарку було представлення діяльності соціальних підприємств України учасникам Форуму, обмін контактами, досвідом.

Форум організовувався ГО «Молодіжний центр з проблем трансформації соціальної сфери «СОЦІУМ-ХХІ» спільно з Western NIS Enterprise Fund, Фондом Східна Європа та ChilfFund Deutcshland. Захід фінансувався Western NIS Enterprise Fund та співфінансувався з коштів Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини, наданих в рамках проекту «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку», що виконується Фондом Східна Європа та ChilfFund Deutcshland. Експерти з Великобританії залучалися у співпраці з Британською Радою.