Kramatorsk Innovation Platform

У рамках проекту створено Платформу для розвитку соціального підприємництва у Краматорську на базі вільного простору «Вільна Хата» -  Kramatorsk Innovation Platform (КІР). Дана Платформа має на меті сформувати середовище, сприятливе для розвитку соціального підприємництва в м. Краматорськ та прилеглих населених пунктах, максимально залучивши  всіх стейкхолдерів: громадські організації, владу та бізнес.

Слідкувати за новинами Платформи можна на її сторінці у Фейсбуці: www.facebook.com/KipPlatform/

Для створення Платформи було надано грант для Львівської Освітньої Фундації у сумі 658 265 грн у період з лютого по вересень 2017 р. На наступному етапі реалізації проекту співпраця проводиться вже з партнерами з Краматорська, а саме: з ГО «Вільна Хата», яка була зареєстрована на початку 2017 року, та з Громадською організацією «Українська асоціація фрілансерів» (FreeUA).

У рамках проекту активісти платформи організовують інформаційні заходи та навчання з соціального підприємництва та громадської відповідальності для представників громадських організацій та молодих підприємців, включаючи представників вразливих груп населення, з міста Краматорська та прилеглих громад. FreeUA допомагатиме KIP із залученням молоді до проекту, формуванні у неї культури підприємницького мислення та знайомство з досвідом шкільного підприємництва. 

Діяльність у рамках Kramatorsk Innovation Platform:

Інформаційний компонент 

  • Проведення зустрічей з бізнесом та громадськими організаціями міста та навколишніх населених пунктів з метою поінформувати про концепцію соціального підприємництва та мотивувати долучитися до реалізації проекту. 
  • Проведення інформаційної кампанії про необхідність громадської відповідальності мешканців та про сутність та важливість поширення ідеї соціального підприємництва в регіоні, як можливості покращення економічної ситуації та інструменту створення нових робочих місць для ВПО та молоді. Інформаційна кампанія проходить через місцеві ЗМІ, у соціальних мережах, проводяться презентації та виставки у місцевих начальних закладах тощо.

Освітній компонент

  • Розробка та проведення програми з соціального підприємництва для молоді, ВПО, органів державної влади та бізнесу, включаючи представників вразливих груп населення. 
  • Проведення відкритих заходів-презентації концепцій нових соціальних підприємств – випускників навчальної програми.
  • Навчання з англійської мови, вебдизайну і програмування для активних людей, які прагнуть підвищити свою конкурентоздатність на ринку праці. 
  • Проведення освітніх заходів з таких тем, як протидія корупції та запровадження бюджету участі з метою підвищення громадської активності містян.
  • Проведення серії міні-тренінгів на тему «Основи підприємницького мислення», включаючи бізнес-ігри та зустрічі з підприємцями, для школярів з Краматорська, Слов’янська та Костянтинівки Донецької області.
  • Проведення майстер-класу для школярів з відповідального споживання та проект-менеджменту, а також шкільного хакатону у Краматорську.