Навчальні обміни для молоді та підлітків

Метою організації 2 молодіжних навчальних поїздок в межах України було отримання знань та обмін досвідом у сфері соціального підприємництва та громадянської відповідальності серед підлітків з цільових областей проекту, чиї сім’ї змушені були покинути свої домівки унаслідок військових дій, молоді з соціально незахищених верств населення та постраждалих від конфлікту, дітей ветеранів АТО та молоді з числа етнічних, релігійних та соціальних меншин. 
ФСЄ та Громадська організація ChildFund Deutschland e.V. оголосили відкритий конкурс на розробку програми, за результатами якого переможцями стали:

Молодіжна організація «СТАН» отримала фінансування  109 050  грн. для організації навчально-ознайомчого туру по соціальному підприємництву в Івано-Франківськ для 20 представників молоді (14-18 років) з Харківської, Донецької, Луганської та Одеської областей. На воркшопі в Івано-Франківську учасникам представили кращі практики соціального підприємства та громадянської відповідальності, окрім того їх ознайомили з основами проектного менеджменту та надали відповідні навички для подальших дій. Учасники змогли зруйнувати більшість стереотипів про Галичину та ознайомилися із місцевою культурою та звичаями, спілкуючись з однолітками з Івано-Франківської області. Встановлення контактів і зв’язків між учасниками проекту та побудова міжрегіональної мережі активної молоді буде сприяти розбудові громадянського суспільства на Сході України. За результатами навчальної поїздки молодь розробила одну спільну міжрегіональну ініціативу та чотири місцеві, спрямовані на розвиток громад

Громадська організація «Відновлення та економічний розвиток» отримала 107 939 грн для організації навчальної поїздки для групи з 15 молодих людей переважно з числа ВПО з Донецької, Луганської, Харківської, Одеської областей до Запорізької області, за результатами якої вони підвищили рівень обізнаності щодо соціального підприємництва та  потенціалу вирішення соціально-економічних проблем. Спільно з 10 молодими людьми із Запоріжжя вони прийняли участь в тренінгах та майстер-класах з соціального підприємництва, соціального проектування, лідерства тощо, й не тільки відвідали соціальні підприємства, але й безпосередньо прийняли участь в заходах та роботі цих підприємств.  Учасники проекту також мали змогу обговорити спільні проблеми молоді та ідеї їх вирішення за допомогою соціального підприємництва, та створили спільну групу для обміну ідеями та подальшої співпраці. Проект допоміг налагодити діалог між молодими людьми з Донецької, Луганської, Харківської, Одеської та Запорізької областей, сформувати простір для обміну думками, вироблення спільного бачення вирішення проблем за допомогою соціального підприємництва, а також співпраці між активною молоддю.