2018-01-02

Фонд Східна Європа та німецька Громадська організація ChildFund Deutschland e.V. оголошують конкурс серед громадських організацій з Луганської області для організаційного та адміністративного забезпечення проведення навчальної програми з соціального підприємництва та громадської відповідальності на базі власного приміщення організації. 

Конкурс проводиться в рамках проекту «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку» (se.eef.org.ua), який є частиною програми «Сприяння розвитку міжсекторного партнерства в цілях захисту інтересів дітей: долучення ВПО до активних учасників процесу», що втілюється за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного  співробітництва та розвитку Німеччини. Мета проекту – створити підґрунтя для розвитку соціального підприємництва у східних областях України задля поліпшення соціальної та економічної ситуації вразливих груп населення, об’єднуючи зусилля бізнесу, влади та місцевих  громад.

Соціальне підприємство – це бізнес, метою якого є вирішення соціальних проблем та створення соціальної цінності. Прибутки соціального підприємства спрямовуються головним чином на розвиток соціального бізнесу, забезпечення громадських потреб чи на вирішення гострих суспільних проблем. Таке підприємство діє за всіма законами бізнесу і приносить прибуток, тому не вважається благодійною організацією. З іншого боку соціальне підприємництво сприяє розвитку суспільства через впровадження інновацій, стимулює до саморозвитку та дає можливість, навчитися допомагати самому собі. Воно поширюється на такі галузі, як освіта, охорона навколишнього середовища, боротьба з бідністю, захист прав людини тощо.
Детальніше про соціальне підприємництво можна дізнатися за посиланням: http://www.socialbusiness.in.ua/

 

Формат навчальної програми, для якої потрібне організаційне та адміністративне забезпечення

У 2018 році в рамках проекту заплановано проведення ряду освітніх, обмінних та ознайомчих програм з соціального підприємництва у Луганській області. Зокрема, програма передбачає:
●    Ґрунтовний навчальний курс для 35 внутрішньо переміщених осіб, ветеранів АТО, людей з інвалідністю та активних мешканців громади та представників громадських організацій Луганської, Донецької, Харківської та Одеської областей, з метою заснування власного соціального підприємництва  
●    Спеціалізовану тренінгову програму для 15 майбутніх тренерів з соціального підприємництва із 8 східних областей України.

Дані заходи будуть проводитися впродовж 8 місяців, починаючи з березня 2018 року. До викладання в рамках програми будуть залучені провідні українські та німецькі фахівці у сфері соціального підприємництва.

Перелік завдань для організації-партнера

З метою ефективного проведення даних заходів, ФСЄ та ChildFund Deutschland e.V. шукають місцевого партнера (громадську організацію, платформу або вільний простір), на базі якого будуть проводитися дані навчальні заходи, та який зможе надати організаційну та логістичну підтримку для їх проведення і створити таким чином у себе локальний осередок розвитку соціального підприємництва. Під підтримкою мається на увазі:

  • виділення приміщення, на базі якого можуть проводитися навчальні заходи. Очікується, що це буде приміщення громадської організації, вільного простору, або платформи з залом, де може комфортно займатися група до 20 людей. Графік заходів буде попередньо узгоджуватися з партнером.
  • виділення робочого часу одного співробітника протягом березня-жовтня 2018 р., який надаватиме логістичний та організаційний супровід для проведення тренінгів, зокрема:  допомагатиме у підготовці робочих та роздаткових документів, здійснюватиме їх тиражування, комунікуватиме з учасниками та тренерами стосовно логістичних та організаційних питань, займатиметься підготовкою залу та технічного забезпечення для проведення тренінгів, здійснюватиме підготовку, тиражування, збір та аналіз анкет зворотного зв’язку, готуватиме звіти за результатами проведення заходів, тощо.
  • надання інформаційного супроводу проектних заходів. 
  • підготовка щомісячного аналітичного і фінансового звіту про здійснену роботу. 

В рамках конкурсу будуть розглядатися заявки лише від українських недержавних неприбуткових організацій зі статусом юридичної особи, що працюють у Луганській області.

Проект може покривати витрати на:

  • Оплату праці співробітника організації, який надаватиме логістичний та організаційний супровід для організації навчальних заходів.
  • Поліпшення матеріально-технічної бази приміщення (до 150 000 грн).

Організація-переможець отримає статус місцевого партнера проекту “Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку”, про що буде зазначатися у інформаційних матеріалах проекту.

Для участі у конкурсі необхідно подати скановану заявку з підписом та печаткою (за наявності печатки).

Заявка повинна включати наступні пункти:

  • Контактні дані та опис організації-заявника, включаючи інформацію про попередні проведені навчальні та інформаційні заходи. Окремо зазначте, якщо були організовані заходи у сфері соціального підприємництва або класичного підприємництва. 
  • Опис мотивації щодо участі у конкурсі.
  • Інформацію про приміщення, де пропонується проведення навчальних заходів (з фото).
  • Опис кваліфікації співробітника, який надаватиме логістичний та організаційний супровід для проведення тренінгів з зазначенням відповідного попереднього досвіду.
  • Обґрунтування необхідності поліпшення матеріально-технічної бази приміщення та детальний опис відповідних пропозицій (якщо у цьому є необхідність).
  • Запропонований детальний бюджет та порядок розрахунку бюджету.

 
До заявки просимо додати наступні документи:

  • Резюме залучених співробітників.
  • Контакти осіб, які можуть надати рекомендації.

Критерії відбору заявок:

  • Попередній досвід у проведенні навчальних та інформаційних заходів.
  • Наявність приміщення та матеріальної бази для проведення вище описаних навчальних заходів.
  • Кваліфікація працівника, який відповідатиме за логістичний та організаційний супровід навчальної програми. Навички розмовної англійської мови вітатимуться.  
  • Збалансований бюджет.

Термін реалізації проекту: березень-жовтень 2018 року.

Останній термін подання заявок – 20 січня 2018 року. Заявки повинні бути надіслані на адресу електронної пошти: oshavarova@eef.org.ua з поміткою у темі листа «Конкурс на пошук партнерів для проведення навчальної програми з соціального підприємництва у Луганській області».

Розгляд заявок буде здійснюватися радою експертів. Рішення про підтримку проектів буде прийняте до 25 січня 2018 р.

Питання щодо цього оголошення можуть бути надіслані Ользі Шаваровій, менеджеру програм Фонду Східна Європа, електронною поштою на адресу: oshavarova@eef.org.ua.