2018-01-24

Метою майстер класу, який відбувся 20 січня 2018 року у Краматорську, було донести інформацію про відповідальне споживання та виробництво як одну з цілей сталого розвитку.

В програмі майстер класу було наступне:

  1. Презентація проекту KIP-Youth
  2. Презентація ідеї відповідального споживання
  • Що таке відповідальне споживання та яка від нього користь
  • Факти та цифри
  • Дискусія «Яким може бути наш внесок»
  1. Відповідальне споживання та бізнес – виступ Анни Ткаченко, Запоріжжя – проект Наново.
  2. Майстеркласи:
  • Без поліетилену: виготовлення пакетів з газет, журналів
  • Екологічна сумка: Розпис екоторбинок
  • Я – за розумне споживання!  розпис футболок під час  дискусії на тему Як можна привернути увагу молоді до розумного відповідального споживання
  • Нове життя пластику: виготовлення значків з використаної пластикової упаковки
  • Артресайклінг: вільна зона – генерування ідей

 

В майстер класі прийняло участь 24 людини. З них 5 – волонтери, що допомагали з організацією заходу: учні 10-го класу однієї з Краматорських шкіл.

В основному учасники – підлітки віком від 12 до 16, але було й 6 дорослих: представники еко-активісти Краматорська, журналістка з чоловіком та двома своїми дітьми 8 та 6 років.

Учасники дуже охоче ділились своїми думками щодо відповідального споживання. Виступ Анни та Геннадія (з Наново) дуже сподобався учасникам, - вони задавали багато питань, була дуже жива та позитивна дискусія.

Трохи про Наново. Це майстерня з ремонту взуття, шкіряних сумок та одягу, що працює у Запоріжжі та Дніпрі. Девіз компанії: «Навіщо викидати, якщо можна полагодити». Це абсолютно новий та професійний підхід до ремонту речей з високим рівнем клієнтороієнтованості та гарантією на ремонт. Анна говорить: «Коли ви купуєте нові речі – це емоція, це – радість. Коли приносити речі до нас – це завжди стрес. Часто речі дійсно улюблені та дуже шкода, що вони ламаються чи зношуються. Та ще й культурні особливості, спосіб мислення: наче ремонтують речі лише ті, хто не може купити нові, від безгрошів’я. Ми придумали, як дарувати радість нашим клієнтам: ми розробили упаковку та пакети. Клієнт отримує свою пару взуття як нове, та ще й в коробці!» Анна ділилась не тільки успіхами в бізнесі а ще й розказала, наскільки важливо постійно розвиватись.

«Я не думав, що тема відповідального споживання така популярна, що на майстер класі буде стільки зацікавлених людей! Мені сподобалось, що можна не тільки відповідально ставитись до покупок, але й розповідати про це», - Нікіта Копильцов,  16 років, волонтер.

«Я – відповідальний споживач. Я не купую зайвих речей, стараюсь не використовувати пластикову та поліетиленову упаковку. Але це не так просто. Виявляється, таких як я – немало. Дуже класно, що я познайомилась з Анною, бо вона робить життя таких людей, як я простішим. Її бізнес виглядає дуже круто! Це не соромно ремонтувати старі речі, та речі, що я люблю, особливо – взуття (я не люблю викидати взуття, бо воно ж дуже довго розкладається). В мене також з’явились ідеї щодо свого власного соціального бізнесу. Дякую організаторам» - Каже Анна Статіва, еко-активіст, підприємець.

Діти залюбки малювали на сумках та майстрували пластикові значки, які забрали з собою. У вільній зоні фантазували, як можна по-інакшому використовувати пластикові стакани, втулки від туалетного паперу, стару одежу. У вільній зоні було створено світильник з пластикових стаканчиків, сумки з юбки, органайзер з втулок від туалетного паперу.

«Політіетіленоий пакет розкладається кілька років. А ми ж купуємо та все складаємо у ці пакети… який його шлях після того, як він опиняється  у кошику для сміття? Тепер  мене є еко-сумка. Я спробую менше використовувати пакети» - Катя, 16 років

Ще була запущена акція «Не за гроші». Учасники принесли речі в хорошому стані, які їм вже не потрібні, але можуть бути потрібні іншим: книжки, іграшки, значки, диски. За символічну ціну (завдання) їх можна забрати собі.

вироби з вторинної сировини

фото з майстеркласу