2018-04-25

Ми шукаємо 35 креативних та активних представників громадського сектору та бізнесу з Донецької, Луганської, Харківської та Одеської областей, які бажають створити власні соціальні підприємства.

Ми віримо, що саме соціальні підприємці сьогодні генеруючи прибуток творять зміни, приймають соціальні виклики та віддають свою енергію задля кращого майбутнього.

  • Чи хочете ви зрозуміти, як саме працюють соціальні підприємства?

  • Чи бажаєте ви зробити свою громадську організацію, або волонтерську ініціативу незалежною від стороннього фінансування?

  • Чи бажаєте, щоб ваш бізнес вирішував актуальні проблеми вашої громади при цьому отримуючи прибуток?

На вибір пропонується дві тренінгові програми:

Тренінг 1: “Соціальне підприємництво: заробляй, змінюючи світ на краще!”

Для участі запрошуються представники малих міст та сіл, які бажають відкрити власну справу та покращити життя своєї громади.

Розклад навчальних модулів тренінгу:

  • Модуль 1: 4-7 червня 2018 р.

  • Модуль 2: 8-11 липня 2018 р.

  • Модуль 3: 16-19 вересня 2018 р.

Реєстрація на Тренінг 1 за лінком

Тренінг 2: “Разом надійніше: соціальне підприємництво у партнерстві”

Для участі запрошуються команди із 2-3-х учасників, які бажають створити/розвинути свій успішний бізнес, що заробляє гроші і вирішує соціальні проблеми.

Розклад навчальних модулів тренінгу:

  • Модуль 1: 9-13 червня 2018 р.

  • Модуль 2: 10-14 вересня 2018 р.

Реєстрація на Тренінг 2 за лінком

Після успішного завершення навчання ви отримаєте необхідні знання та навички для відкриття та/або розвитку соціальних підприємств. З нашою допомогою ви оберете свою нішу як щодо соціальної, так і щодо бізнес-складової, розробите бізнес-модель вашого підприємства та отримаєте комплексні знання з успішного ведення бізнесу. Окрім того, всі учасники програми зможуть прийняти участь у конкурсі на отримання фінансування для власного старт-апу в рамках проекту, а також у конкурсах для участі у закордонних поїздках до Німеччини та Грузії з обміну досвідом у сфері соціального підприємництва.   

Учасники програми будуть обиратись на конкурсній основі.

Навчання проходитиме з червня по вересень 2018 р. у м. Сєвєродонецьку Луганської області.

До участі в тренінгах запрошуються активісти, представники громадських організацій, волонтери та підприємці з активною громадянською позицією, які зацікавлені у відкритті та розвитку бізнесу, що сприятиме підвищенню якості життя у громаді, допомозі вразливим групам населення, в тому числі, які постраждали від війни, вирішенню гострих питань місцевого розвитку у співпраці з іншими місцевими громадськими або державними установами. Даний захід буде цікавий також представникам громадських організацій або молодіжних платформ, які прагнуть не залежати від грантових коштів, а генерувати прибуток на свою діяльність власними силами. Географія конкурсу: Донецька, Луганська, Одеська та Харківська області.

Вимоги до кандидатів:

  • досвід роботи громадському секторі, або у бізнесі

  • можливість брати участь у всіх тренінгових сесіях (розклад надається нижче)

  • проживання у одній з чотирьох цільових областей

  • жінки особливо заохочуються до подачі заявок та участі у тренінгах

Головні критерії відбору кандидатів:

  • мотивація

  • активна участь у громадській діяльності

  • ініціативність та зацікавленість в економічному і соціальному розвитку України

  • готовність і можливість розвивати соціальний бізнес

Заявки приймаються до 17 травня 2018 р. включно.

Відбір учасників буде тривати до 24 травня.

Для учасників з інших міст організатори відшкодовують витрати на проїзд та проживання на час проведення тренінгу. Витрати на власне харчування покриваються учасниками самостійно.  

У разі Вашої зацікавленості, просимо заповнити анкету:

Тренінг 1: “Соціальне підприємництво: заробляй, змінюючи світ на краще!”

Тренінг 2: “Разом надійніше: соціальне підприємництво у партнерстві”

 

Ключові тренери та експерти:

Артем Корнецький, PhD. Співзасновник School of ME. Доцент Українського католицього університету. Тьютор та ментор U Open University. Стипендіат Програми ім. Фулбрайта в Університеті ДеПоля (Чикаго). Автор та викладач навчального курсу «Соціальне підприємництво». Бізнес-консультант.

Команда тренерів, підготовлених у рамках проекту “Соціальне підприємництво як інноваційний інструмент вирішення питань суспільного розвитку”.

До проведення програми будуть залучені також українські соціальні підприємці та запрошені експерти з різних міст України та сфер діяльності. Можливі візити на діючі соціальні підприємства.

Додаткова інформація буде направлена після заповнення форми. Програма та інформація про місце проведення буде спрямована відібраним учасникам.

У разі, якщо у вас виникатимуть питання, ви можете звернутися до менеджера проектів ФСЄ Ольги Шаварової за телефоном: +38 044 200 38 24, або електронною поштою за адресою: oshavarova@eef.org.ua

***********

Соціальне підприємництво – це інноваційна модель ведення бізнесу, спрямована на вирішення соціально-економічних та екологічних проблем. Його основна відмінність від звичайного бізнесу полягає в тому, що першочерговою є соціальна місія або цінність, а прибуток частково може спрямовуватися на вирішення суспільних проблем. З іншого боку, соціальне підприємництво сприяє розвитку суспільства шляхом впровадження інновацій, стимулює до саморозвитку і вчить допомагати самому собі і довкіллю. Тому саме зараз, в умовах воєнного конфлікту і погіршення соціально-економічної ситуації, такий інструмент як соціальне підприємництво може стати дуже ефективним засобом попередження або вирішення багатьох проблем.

Детальніше про соціальне підприємництво можна дізнатися за посиланням: http://www.socialbusiness.in.ua/

**********

Захід проводиться в рамках проекту  «Соціальне підприємництво як інноваційний інструмент вирішення питань суспільного розвитку», який реалізується Фондом Східна Європа в партнерстві з ChildFund Deutschland e.V. та є частиною комплексної програми «Сприяння розвитку міжсекторного партнерства в цілях захисту інтересів дітей: долучення ВПО до активних учасників процесу», яка фінансується Федеральним Міністерством економічного  співробітництва та розвитку Німеччини.