2018-07-03

 

Фонд   Східна  Європа у  співпраці  з німецькою Громадською організацією ChildFund Deutschland e.V. оголошує Конкурс на участь в 5-денній навчально-ознайомчій поїздці на тему соціального підприємництва до Федеративної Республіки Німеччина. 

Навчально-ознайомчий тур «Соціальне підприємництво: Альтернатива чи копія класичного бізнесу? Досвід Німеччини» проходитиме 23-28 вересня 2018 у м. Берлін. 

Мета візиту: обмін досвідом та практиками між українськими та німецькими фахівцями у сфері соціального підприємництва та соціальних інновацій, ознайомлення з різноманітними моделями соціального підприємництва та його підтримки у Німеччині, налагодження контактів для можливої українсько-німецької співпраці у майбутньому щодо розвитку соціального підприємництва як механізму вирішення соціальних проблем, представлення інформації про стан розвитку соціального підприємництва в Україні.

До участі у конкурсі запрошуються діючі соціальні підприємці, експерти/тренери у сфері соціального підприємництва та регіональні представники влади з Донецької, Харківської, Одеської та Луганської областей, які відповідають за напрям розвитку соціального підприємництва у регіоні, а також учасники попередніх навчальних заходів, проведених у рамках проекту «Соціальне підприємництво як інноваційний інструмент вирішення питань суспільного розвитку». Всього буде відібрано 14 учасників. Соціальним підприємцям та експертам, які постраждали внаслідок військових дій у Донецькій та Луганській областях, а також, які працюють над створенням нових робочих місць для ВПО, людей, які постраждали від війни (колишні військові, переселенці і інші) та для людей і молоді з інвалідністю, і які реагують у інновативний спосіб на соціальні актуальні виклики сьогодення, буде надаватися перевага при відборі.

В рамках навчально-ознайомчої поїздки буде організовано ряд візитів та зустрічей з діючими соціальними підприємцями Німеччини, що представляють різні сфери та організаційні форми; з представниками громадських організацій, хабів та соціальних банків, які підтримують сферу соціального підприємництва; а також політичними діячами та консалтинговими компаніями, що відповідають за розвиток соціального підприємництва у Німеччині. Окрема частина програми буде присвячена темі соціального шкільного/молодіжного підприємництва.

Учасники навчально-ознайомчої поїздки повинні добре володіти інформацією щодо ролі, викликів та стану розвитку соціального підприємництва в Україні та, при можливості, в Європі і бути готовими робити короткі виступи з даної тематики, активно долучаючись до роботи у воркшопах, дискусіях та інформаційних обмінах, ділитися власним досвідом роботи у сфері соціального підприємництва в  Україні.

Усі  витрати  на переліт (Київ - Берлін - Київ) та проживання учасників у Берліні в еко-готелі включно зі сніданком, а також  добові кошти на харчування (обід та вечеря) у Берліні покриватимуться організаторами. Виліт та приліт відбувається з аеропорту Бориспіль. Витрати на проїзд до Києва учасники покривають самостійно.

Протягом візиту буде забезпечено синхронний переклад на українську мову. Проте, для полегшення прямої комунікації з німецькими колегами, очікується, що учасники матимуть знання англійської мови на розмовному рівні.

Критерії відбору заявок:

  • Робота у діючому соціальному підприємстві або у (політичній) площині підтримки соціального підприємництва;
  • Експертний та/або тренерський досвід у сфері соціального підприємництва;
  • Мотивація до участі в навчально-ознайомчій поїздці та обізнаність у сфері соціального підприємництва в Україні та Європі;
  • Можливість застосування здобутих знань та навичок в подальшій громадській чи професійній діяльності;
  • Базові знання англійської мови;
  • Наявність дійсного закордонного біометричного паспорту.

Для участі у конкурсі необхідно надіслати:

  1. Резюме. Рекомендуємо надавати детальне резюме / біографію українською мовою  та описом діяльності в якості соціального підприємця, експерта/тренера у даній сфері або представника регіональної влади, відповідального за сферу соціального підприємництва. Якщо Ви маєте досвід участі в інших українсько–німецьких чи німецьких заходах та програмах, вкажіть це, будь ласка, в резюме.

  2. Мотиваційний лист. Просимо надати короткий (на півсторінки) мотиваційний лист щодо Вашої участі у поїздці. Окремо у листі просимо зазначити імена та контакти двох людей зі сфери бізнесу, влади або недержавного сектору, які зможуть дати для вас рекомендації.

  3. Коротке есе (максимум на 2 сторінки) на тему бачення перспектив соціального підприємництва в Україні та Європі.

Останній термін подання заявок – 22 липня 2018 року. Заявки просимо надсилати на електронну пошту oshavarova@eef.org.ua з поміткою у темі листа “Конкурс для участі в навчально-ознайомчій поїздці”.

Розгляд заявок буде здійснюватися незалежною радою експертів. Рішення щодо участі у поїздці буде прийняте до 31 липня 2018 р.

Програма та усі робочі/підготовчі документи навчально-ознайомчої поїздки будуть надіслані відібраним учасникам.

Питання щодо оголошення цього конкурсу можуть бути надіслані у письмовій формі Ользі Шаваровій, координатору програм Фонду Східна Європа, електронною поштою на адресу: oshavarova@eef.org.ua.

Захід проводиться в рамках проекту  «Соціальне підприємництво як інноваційний інструмент вирішення питань суспільного розвитку», який реалізується Фондом Східна Європа в партнерстві з ChildFund Deutschland e.V. та є частиною комплексної програми «Сприяння розвитку міжсекторного партнерства в цілях захисту інтересів дітей: долучення ВПО до активних учасників процесу», яка фінансується Федеральним Міністерством економічного  співробітництва та розвитку Німеччини.