2018-11-01

Фонд Східна Європа та німецька Громадська організація ChildFund Deutschland e.V. у співпраці з Kramatorsk Innovation Platform, що діє на базі ГО «Вільна Хата» та ГО «Українська Асоціація Фрілансерів» оголошують конкурс проектів серед громадських організацій в Одеській, Харківській, Донецькій, Луганській області, спрямованих на розвиток підприємницької діяльності, підвищення активізації молодіжної участі шляхом розвитку та підтримки діяльності (соціальних) шкільних підприємств.

Шкільне підприємництво є одним із найефективніших методів формування в дітей соціальної відповідальності та розвитку їх активності, дозволяє їм у ігровий та проектний спосіб проявляти та брати у свої руки ініціативу та формувати своє навколишнє середовище. Через інструмент шкільного підприємництва учні навчаються самі приймають рішення на всіх етапах діяльності їх «фірми» – від її реєстрації до організації виробничого процесу. Натомість роль учителів полягає в тому, аби забезпечити відповідні умови для ведення та створення шкільного підприємництва. Більше дізнатись про організацію шкільного підприємництва на прикладі Німеччини та знайти корисні інструменти для розвитку учнівських підприємств Ви можете за посиланнями:

  1. Що таке шкільне підприємництво? Німецький досвід
  2. Учнівські підприємства як приклад сталого бізнесу
  3. Бізнес-ідеї для соціальних підприємств
  4. Тест на визначення рівня «підприємницького духу»
  5. Краудфандинг
  6. Учнівські підприємства: поради учнів учням
  7. Схема бізнес-моделі: шаблон
  8. Шаблон для створення бізнес-плану

Конкурс проводиться в рамках проекту «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку», який є частиною програми «Сприяння розвитку міжсекторного партнерства в цілях захисту інтересів дітей: долучення ВПО до активних учасників процесу», що втілюється за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного розвитку та співпраці Німеччини. Мета проекту – створити підґрунтя для розвитку соціального підприємництва у східних областях України задля поліпшення соціальної та економічної ситуації вразливих груп населення, об’єднуючи зусилля бізнесу, влади та місцевих громад.

За результатами конкурсу буде відібрано 4 громадські організації, кожна з яких на підставі підписаного договору отримає 1 грант на суму до 63 000 грн. для організації та підтримки учнівського підприємства при одній із шкіл своєї області.

Критерії відбору заявок:

  • Наявність досвіду співпраці із закладами середньої освіти;
  • Можливість залучити заклади середньої освіти до реалізації проектів;
  • Досвід проведення заходів у сфері соціального підприємництва та/або наявність експертів у даній сфері.
  • Наявність чіткої та детальної концепції розвитку шкільного підприємства;
  • Збалансований бюджет.

Аплікаційна форма, логічна модель проекту та бюджет (шаблони знаходиться за посиланням http://eef.org.ua/rekomendatsiyi/) повинні супроводжуватися такими документами:

  1. листами-підтримки від закладів середньої освіти, на базі яких планується розвивати учнівське підприємство;
  2. резюме ключових виконавців та тренерів.

Неповні заявки до розгляду прийматися не будуть.

Термін реалізації проекту не повинен перевищувати 3 місяці, включаючи всю підготовчу роботу (орієнтовно грудень 2018 – лютий 2019).

Останній термін подання заявок20 листопада 2018 року. Заявки повинні бути надіслані на адресу електронної пошти: mzakharchenko@eef.org.ua з поміткою у темі листа «Конкурс проектів на сприяння розвитку соціального підприємництва в школах». Діяльність в рамках проекту розпочнеться орієнтовно 10 грудня 2018 р.

Загальний бюджет проекту не повинен перевищувати 63 000 грн. Організатори зберігають за собою право підтримати заявки на меншу суму.

Розгляд заявок буде здійснюватися незалежною радою експертів. Рішення про підтримку проектів буде прийняте до 1 грудня 2018 р.

  • В рамках цього конкурсу не надаються гранти комерційним організаціям, політичним партіям, релігійним громадам та фізичним особам;
  • Учасники конкурсу будуть письмово повідомлені про результати розгляду їхньої заявки;
  • Рішення конкурсної комісії щодо переможців не підлягають перегляду;
  • Надані матеріали не повертаються та не рецензуються.

Питання щодо цього оголошення можуть бути надіслані Марії Захарченко, координатору програм Фонду Східна Європа, електронною поштою на адресу: mzakharchenko@eef.org.ua.