2018-11-30

Фонд Східна Європа та ChildFund Deutschland оголошують конкурс на вибір менторів у для соціальних підприємців.

Конкурс проводиться в рамках проекту «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку», який є частиною програми «Сприяння розвитку міжсекторного партнерства в цілях захисту інтересів дітей: долучення ВПО до активних учасників процесу», що втілюється за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини. Мета проекту – створити підґрунтя для розвитку соціального підприємництва в східних областях України задля поліпшення соціальної та економічної ситуації вразливих груп населення, об’єднуючи зусилля бізнесу, влади та місцевих громад.

Проект реалізується в 2016-2019 роках та охоплює цільову групу в Луганській, Донецькій, Харківській та Одеській областях. У 2018 році було проведено низку заходів з соціального підприємництва в Луганській області. Зокрема, тренінги для майбутніх соціальних підприємців з метою надати навички організації та ведення соціального бізнесу як методу вирішення соціальних та екологічних проблем. За результатами навчання двома групами учасників навчання були розроблені та презентовані ідеї соціальних підприємств, які вони подали на відкритий конкурс грантів для підтримки соціальних підприємців. За результатами конкурсу було визначено 5 заявників – отримувачів грантової підтримки в розмірі до 130 000 грн.

Проектом передбачена менторська підтримка як для переможців конкурсу, так і для учасників, які не отримали фінансування, але були високо оцінені експертною комісією. Підтримка передбачає консультування з питань створення, розвитку та забезпечення стійкості соціальних підприємств та буде тривати орієнтовно з 10 грудня 2018 року по 25 березня 2019 року.

Передбачається, що підтримка буде надана менторською групою, що складатиметься з менторів та координатора групи менторів. З метою пошуку групи менторів та координатора менторів Фонд Східна Європа та ChildFund Deutschland оголошує конкурс за наступними лотами.

Лот 1. Менторська підтримка 5-ти соціальних підприємств з Донецької, Луганської, Одеської, Харківської області. Завданням відібраних менторів-експертів стане:

 • Надання дистанційної консультації та рекомендації з доопрацювання проектів для 5 учасників, які не отримали фінансування. Загальна тривалість –  30 годин. (по 6 годин для кожного учасника).
 • Надання дистанційних індивідуальних консультацій для учасників, які отримали фінансування. Загальна тривалість 200 годин (10 годин для кожного з п`яти грантерів протягом 4-ох місяців).
 • Візити до 5-ти переможців конкурсу та надання очних консультацій.
 • Ведення щоденників менторів.
 • Складання звітів за результатами консультацій та візитів.

Лот 2. Координація групи менторів, які надають підтримку для 5-ти соціальних підприємств з Донецької, Луганської, Одеської, Харківської області. Завданням координатора менторів стане:

 • Координація роботи менторів (загальна кількість годин - 80 протягом 4-ох місяців), яка включає:

- розробку ключових показників ефективності для кожного з грантерів (спільно з менторами);

- розробку щоденників роботи менторів;

- підготовку щомісячних узагальнюючих звітів;

- спільну з грантерами та ФСЄ оцінку якості консультацій, наданих менторами.

Окрім цього, координатор менторської групи також здійснюватиме моніторингові візити до підприємств.

До подачі пропозицій за цими лотами запрошуються експерти чи групи експертів. Можлива подача пропозицій одразу за двома лотами. Необхідно подати скановану заявку з підписом.

Заявка повинна включати такі пункти:

 • контактну інформація експертів;
 • опис кваліфікації заявників у сфері соціального підприємництва, включаючи попередній досвід надання консультацій для соціальних підприємців на етапі становлення бізнесу;
 • запропоновану вартість послуг та порядок розрахунку бюджету.

До заявки просимо додати наступні документи:

 • резюме експертів, що повинно включати інформацію про основну і додаткову освіту, досвід роботи у сфері соціального підприємництва та консультування бізнесу.
 • реєстраційні документи, у випадку, якщо подається юридична особа, зокрема: копія витягу або виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; копія свідоцтва про реєстрацію платника податків.
 • контакти осіб, які можуть надати рекомендації.

Критерії вибору експертів:

 • досвід надання консультацій з різних аспектів ведення соціального бізнесу;
 • практичний досвід у сфері соціального підприємництва;
 • реалістичність бюджету.

ФСЄ залишає за собою право на уточнення завдань в процесі переговорів з переможцем конкурсу.

Останній термін подачі заявок – 9 грудня 2018 р.

Результати конкурсу будуть оголошені не пізніше 11 грудня 2018 р.

Всі заявки мають бути надіслані на адресу електронної пошти mzakharchenko@eef.org.ua з темою «Менторська підтримка соціальних підприємців».

Питання щодо цього оголошення про конкурс можна надсилати у письмовій формі на електронну адресу координатора проектів Марії Захарченко: mzakharchenko@eef.org.ua