2019-04-09

Фонд Східна Європа та німецька Громадська організація ChildFund Deutschland e.V. оголошують конкурс серед громадських організацій на розвиток платформи з соціального підприємництва та громадської відповідальності в м. Маріуполі.

 

Конкурс проводиться в рамках проекту «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку», який є частиною програми «Сприяння розвитку міжсекторного партнерства в цілях інтересів дітей: долучення ВПО до активних учасників процесу», що втілюється за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного розвитку та співпраці Німеччини. Мета проекту – створити підґрунтя для розвитку соціального підприємництва у східних областях України задля поліпшення соціальної та економічної ситуації вразливих груп населення, об’єднуючи зусилля бізнесу, влади та місцевих  громад.

 

Соціальне підприємство – це бізнес, метою якого є вирішення соціальних проблем та створення соціальної цінності. Прибутки соціального підприємства спрямовуються головним чином на розвиток соціального бізнесу, забезпечення громадських потреб чи на вирішення гострих суспільних проблем. Таке підприємство діє за всіма законами бізнесу і приносить прибуток, тому не вважається благодійною організацією. З іншого боку соціальне підприємництво сприяє розвитку суспільства через впровадження інновацій, стимулює до саморозвитку та дає можливість, навчитися допомагати самому собі. Воно поширюється на такі галузі, як освіта, охорона навколишнього середовища, боротьба з бідністю, захист прав людини тощо.

Детальніше про діяльність за проектом можна дізнатися за посиланням: http://www.se.eef.org.ua/

 

В рамках проекту передбачається підтримка розвитку майданчику в м. Маріуполі для навчання, спілкування та розвитку активної частини громади, зокрема, організація навчальних, ознайомчих та просвітницьких заходів на тему соціального підприємництва, соціальної відповідальності бізнесу та підвищення громадської активності мешканців регіону з метою розвитку свого середовища та створенню інноваційних прикладів розвитку для молодших поколінь.  

В межах діяльності платформи повинно бути заплановано:

 

- проведення щонайменше 2 публічних заходів з розвитку соціального підприємництва в Україні;

- логістична, інформаційна, організаційна підтримка завершальної Конференції за проектом (для соціальних підприємців з Донецької, Луганської, Харківської та Одеської областей), який відбудеться 13 вересня 2019 р.

 

Інші заходи з розвитку соціального підприємництва можуть включати такі активності:

•             презентації, дискусії, воркшопи та тренінги на тему соціального підприємництва та соціальної відповідальності бізнесу;

•             підвищення організаційної спроможності громадських організацій (проектний менеджмент, бухгалтерія для неприбуткових організацій, PR та комунікації, використання соціальних мереж, організація заходів, фандрейзинг тощо);

•             заходи задля підвищення активності місцевих мешканців та розвитку громадської відповідальності (навчання організації ініціатив мешканців та волонтерських акцій тощо);

•             інформаційні заходи на тему громадських бюджетів, децентралізації, сталого розвитку, протидії корупції тощо;

•             навчальні курси з метою збільшення шансів для успішного працевлаштування активних мешканців міста, включаючи представників вразливих категорій.

 

Очікується, що Платформа буде розвиватись на базі наявного приміщення громадської організації / вільного простору. В рамках проекту може бути передбачено поліпшення матеріально-технічної бази приміщення. У такому разі аплікант має надати обґрунтування потреби в поліпшенні матеріально-технічної бази та включити очікувані витрати в кошторис.

 

Проект може покривати витрати на роботу експертів та тренерів, залучення іноземного досвіду. Передбачається співфінансування зі сторони учасників, зокрема це стосується витрат на проїзд учасників та харчування під час заходів.

 

Цільова група: мешканці, які бажають позитивних змін для своєї громади, люди, які змушені були покинути свої домівки унаслідок військових дій, представники соціально незахищених верств населення та постраждалі від конфлікту, а також люди з інвалідністю і усі зацікавленні у розвитку власного регіону.

 

В рамках конкурсу будуть розглядатися заявки лише від українських недержавних неприбуткових організацій зі статусом юридичної особи.

 

За результатами конкурсу в якості переможця буде відібрана одна громадська організація.

 

Критерії відбору переможця:

 

•             Попередній досвід у сфері розвитку (соціального) підприємництва і громадянської відповідальності та/або наявність експертів у цих сферах.

•             Наявність приміщення та матеріальної бази для розвитку Платформи з соціального підприємництва у м. Маріуполі.

•             Комплексність проекту та вимірюваність результатів.

•             Обґрунтування необхідності поліпшення матеріально-технічної бази приміщення та детальний опис відповідних пропозицій (якщо в цьому є необхідність).

•             Збалансований бюджет.

 

Термін реалізації проекту не повинен перевищувати 4 місяці та має бути завершеним до 20 вересня 2019 року.  Орієнтовна дата початку реалізації проекту - 20 травня 2019 р. Загальний бюджет проекту не повинен перевищувати 225 000 грн.

 

Аплікаційну форму, логічну модель проекту та бюджет можна завантажити за посиланням http://eef.org.ua/rekomendatsiyi/

 

Неповні заявки до розгляду прийматися не будуть.

 

Останній термін подання заявок30 квітня 2019 року. Заявки повинні бути надіслані на адресу електронної пошти: mzakharchenko@eef.org.ua з поміткою у темі листа «Конкурс проектів на Платформи з розвитку соціального підприємництва».

 

Організатори зберігають за собою право підтримати заявку на суму, меншу ніж 225 000 грн, або не підтримати жодну заявку, якщо якість проектів буде не достатньою.

 

Розгляд заявок буде здійснюватися незалежною радою експертів. Рішення про підтримку проектів буде прийняте на початку травня 2019 р.

 

Будь ласка, зверніть увагу:

•             В рамках цього конкурсу не надаються гранти комерційним організаціям, політичним партіям, релігійним громадам та фізичним особам;

•             Учасники конкурсу будуть письмово повідомлені про результати розгляду їхньої заявки;

•             Рішення конкурсної комісії щодо переможців не підлягає перегляду;

•             Надані матеріали не повертаються та не рецензуються.

 

Питання щодо цього оголошення можуть бути надіслані Марії Захарченко, координатору програм Фонду Східна Європа, електронною поштою на адресу mzakharchenko@eef.org.ua